ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ОДЯГ
Одяг для риболовлі, туризму та інших активностей просто неба.
FAQ
Що таке функціональний одяг, чим він відрізняється від повсякденного?
Будь-який одяг має функцію захищати нас від холоду, дощу або сонця. Але функціональний одяг створений робити це набагато краще за рахунок певних функціональних особливостей і матеріалів, що виконують свою роботу більш ефективно. Таким чином функціональний одяг є спеціалізованим для використання в певних активностях, де його ефективність відіграє ключову роль — риболовлі, туризмі, бойових умовах чи зайняттях певними видами спорту.
Яким буває функціональний одяг?
- за призначенням або видом активності: для туризму, для риболовлі, тактичний, для певного виду спорту та багато ін.;
- за функціоналом: водонепроникний, утеплюючий, для захисту від сонячного випромінення, для ефективного відведення вологи від тіла, спеціалізований захист від шкідливих факторів — хімічних, радіаційних або інших;
- за способом використання (екіпірування, пошарова система одягання).
- за основним матеріалом або наповнювачем. Наприклад: мембранні, флісові, пухові або синтетичні, ткані і неткані тощо.
Пошарова система одягання — що це?
Складається з трьох основних шарів, але може бути комбінований з двох, або більше трьох залежно від умов або характеристики речей.
- Базовий, найближчий до тіла шар (base layer) — термобілизна, що відводить вологу від тіла при активних навантаженнях і забезпечує його ефективну терморегуляцію. Може бути виконаний з синтетики, шерсті або їх поєднання в різних пропорціях з різним плетенням волокон і з різною товщиною тканини. Основні вимоги — здатність ефективно проводити вологу і швидко сохнути (тому в якості базового шару не варто використовувати вироби з бавовни або інших матеріалів, що накопичують вологу в собі).
- Утеплюючий, другий шар (insulation) — найбільш варіативний. Залежно від призначення для певних погодних умов може бути виконаний як з флісу, так і мати пуховий або синтетичний наповнювач. Основна його функція — зберігати якомога більше тепла від тіла, при цьому не акумулюючи вологу.
- Захисний верхній шар (shell) — одяг, що здатен захистити від дощу та вітру, при цьому пропускаючи пар від тіла назовні. Конструктивно може бути виконаний з різних матеріалів за різними технологіями (мембранний, або оброблений водовідштовхуючими речовинами, hardshell чи softshell і т.п.), в формі курток, штанів або суцільних костюмів.
Мембранні тканини, які бувають? Їх особливості.
Поділяються на кілька видів за наступними критеріями.
за конструкцією:
- тришарові (зовнішня тканина, мембрана, внутрішня захисна тканина, що зберігає мембранний шар від пошкоджень);
- 2,5 шарові (зовнішня тканина, мембрана, тонка сітчата тканина для захисту мембрани);
- двошарові (зовнішня тканина, мембрана) Речі з таких матеріалів зазвичай мають підкладку, що в тому числі захищає мембрану від пошкоджень.
за типом зовнішньої тканини:
- hardshell – зносостійка щільна ткана тканина, більш цупка, зазвичай малоеластична;
- softshell – зовнішня менш щільна плетена тканина, відповідно більш м’яка і еластична.
за типом мембрани:
- порові мембрани (гідрофобні) — коли мембранний шар має мікроскопічну перфорацію. Така мембрана працює за рахунок різниці у відстані між молекулами рідини і пару. Тобто отвір достатній, щоб пропустити роз’єднані молекули пару назовні, але менший за зв’язані молекули рідини, тому не пропускає її всередину;
- непорові мембрани (гідрофільні) — шар мембрани схожий на губку і відведення пару працює на фізичному принципі дифузії, зв’язуючи молекули пару в рідину і виводячи їх назовні;
- комбіновані мембрани, що працюють за поєднанням обох принципів.
Що означають цифри в характеристиках мембранної тканини?
В характеристиках мембранних тканин зазвичай вказуються два значення:
- Водовідштовхувальна здатність
- Паропровідна здатність
Частіше за все в зазначеному вище порядку. Наприклад 20K/20K – це означає, що тканина здатна протистояти тиску водяного стовпа в 20 000 мм рідини. При цьому паропровідність тканини дорівнює 20 000 грам пари на квадратний метр тканини за 24 години. Ці показники варто враховувати обираючи мембранний одяг відповідно своїх потреб. Зазвичай показники від 10 000 в обох категоріях дають можливість довго знаходитися під сильним дощем при помірній активності і залишатися сухим.
Які функціональні речі Favorite підходять для яких умов?
Серія Weatherproof
Куртка та бібси Storm — риболовля (з човна або з берега) за найнесприятливіших умов в міжсезоння. Мембранна тканина ефективно захистить від вітру та сильного дощу. При застосуванні утеплюючого шару комплект може бути використаний навіть взимку.
Куртка та штани Mist — для риболовлі та активного відпочинку на природі у вітряну погоду або за невеликого дощу. М’яка софтшел тканина еластична та компактно пакується.
Серія Active
Штани та шорти Track створені для вашого комфорту під час риболовлі або будь-яких аутдорних активностей в теплу погоду. Зносостійка та еластична тканина, що швидко сохне — ідеальне рішення для берегової та човнової ловлі.
Серія Sunproof
Джерсі Basic та Hooded — ваші компаньони для літньої риболовлі. Швидкосохнуча тканина з прохолодним ефектом, вентиляційні вставки та захист UPF 50+ — все, що зробить ваші літні виїзди на риболовлю максимально комфортними та безпечними для вашої шкіри.
Доповніть ваш літній риболовний гардероб бафами Basic або Anatomic, щоб зберегти лице та вуха від палючого сонця. Та сама технологічна тканина та дизайн, що використовується у джерсі — це не тільки ефектний аксесуар, а ще й ефективний захист та ваш комфорт.